دریافت فایل دانلود جزوه بیماری تب شیر Milk fever دامپزشکی

دانلود جزوه بیماری تب شیر در دامپزشکی دانلود جزوه بیماری تب شیر از بیماری های متابولیک در دامپزشکی خلاصه ابتدایی جزوه : تب شیر Milk fever : این بیماری یک بیماری بدون تب و غیرواگیر است. به آن فلجی زایمانی هم می گویند، زیرا حول و حوش زایمان اتفاق می افدانلود جزوه بیماری تب شیر Milk fever دامپزشکی|831727|dehkadejan|تب شیر , بیماری تب شیر , milk fever , دامپزشکی , جزوات دامپزشکی , جزوه دامپزشکی , دانلود جزوات و تصاویر دامپزشکی , بیماری تب شیر در گاو , فلجی زایمانی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود جزوه بیماری تب شیر Milk fever دامپزشکی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود جزوه بیماری تب شیر در دامپزشکی

دانلود جزوه بیماری تب شیر از بیماری های متابولیک در دامپزشکی

خلاصه ابتدایی جزوه :

تب شیر Milk fever :

این بیماری یک بیماری بدون تب و غیرواگیر است. به آن فلجی زایمانی هم می گویند، زیرا حول و حوش زایمان اتفاق می افتد.

معمولا در گاوهای ماده آبستن که در اواخر دوره ی آبستنی اند در زمان زایمان یا بعد آن اتفاق می افتد.

در شیر دو گلوکز و یک لاکتوز دفع می شود. اصولا قند شیر 10 برابر قند خون است. در قبل از زایمان میزان قند خون و اسیدهای چرب آزاد شروع به افزایش می کنند. در زمان زایش به حداکثر رسیده و تا چند هفته بعد از آن به مقدار طبیعی خود بر می گردد. بیماری تب شیر در گوسفند و بز نیز اتفاق می افتد. در این بیماری به دلیل کاهش سطح کلسیم خون اختلالات عضلانی – عصبی به وجود آمده که همراه با فلجی شل شونده است. در این بیماری کلاپس گردش خون ، کاهش سطح هوشیاری نیز وجود دارد.

در 75 درصد موارد تب شیر در 24 ساعت اول بعد از زایمان اتفاق می افتد. در 12 درصد موارد 48-24 ساعت بعد از زایمان، در 6 درصد موارد در حین زایمان و در 7 درصد موارد در قبل از زایمان یا در اوج شیرواری اتفاق می افتد. اگر در حین زایمان اتفاق بیافتد منجر به سخت زایی می شود، چرا که انقباضات رحمی به خوبی انجام نمی گیرد.

حساس ترین نژاد گاو به تب شیر نژاد جرسی است. نژاد های هلشتاین و بران سویس به طور متوسط حساس اند. در گاوهای گوشتی شیری کم تر دیده می شود چرا که شیر کمتری تولید می کنند. و .............

اپیدمیولوژی ، تشخیص ، تشخیص تفریقی ، درمان بیماری و علائم بالینی و یافته های آزمایشگاهی و ....

این تحقیق شامل 11 صفحه فایل word قابل تغییر است.

جهت دانلود کامل تحقیق ابیماری تب شیر در دامپزشکی در انتهای صفحه پس از وارد کردن ایمیل و شماره تماس گزینه پرداخت و دانلود را انتخاب کنید.

پس از پرداخت وجه شما قادر به دانلود خواهید شد. همچنین فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکل با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.