دریافت فایل پاورپوینت آمار و کاربردهای آن در اقتصاد

دانلود جهت رشته آمار در قالب ۱۴ اسلاید و با فرمت pptx مشخصات فایل تعداد صفحات14حجم140/361 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته آمار در قالب پاورپوینت آمار و کاربردهای آن در اقتصاد|42102268|dehkadejan|پاورپوینت درمورد اصول آمار و کاربرد آن در اقتصاد,پاورپوینت تعریف علم آمار,پاورپوینت آشنایی با کاربردهای آمار در اقتصاد,پاورپوینت ارتباط علم آمار با اقتصاد
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت آمار و کاربردهای آن در اقتصاد آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود جهت رشته آمار در قالب ۱۴ اسلاید و با فرمت pptx


مشخصات فایل
تعداد صفحات14حجم140/361 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته آمار در قالب ۱۴ اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

علم آمار یکی از علوم اصلی و میان رشته ای است که تقریبا در تمامی رشته های علوم انسانی و علوم تجربی حتی پزشکی و سایر علوم مثل کشاورزی و … وارد شده است. چند سال پیش مجله «علم» به دنبال یک نظرخواهی از دانشمندان علوم مختلف، ۲۰ کشف و اختراع مهم قرن بیستم را معرفی کرد. در میان این اختراعات و اکتشافات، علم آمار پس از اختراعات مهمی مثل ترانزیستور و رایانه و قبل از لیزر قرار داشت. البته حضور علم آمار در این فهرست چیز عجیبی نیست، چون جهان امروز، جهان مدیریت اطلاعات است و بخش عظیم اطلاعات نیز در هر علم، رشته، سازمان و یا مرکز، شامل اعداد و ارقام می شود که در مرحله جمع آوری و تجزیه و تحلیل این اعداد و ارقام، علم آمار موردنیاز می باشد؛ برای مثال، هنگام آزمایش تأثیر یک داروی جدید، انتخاب یک نوع بذر در بین بذرهای مختلف، مقایسه کیفیت دو روش تدریس در آموزش زبان کنترل کیفیت محصولات، تعیین حق بیمه، پیش بینی نرخ ارز، نظرسنجی و پیش بینی انتخابات، تعیین نرخ بیکاری، تعيين شاخص هزینه خانوار، تاثیر و رابطه افسردگی بر تحصیل، نیاز به تحقیقات آماری داریم. بدین ترتیب اهمیت علم آمار و فراگیری آن بیش از پیش موردنیاز است.


فهرست مطالب
چرا آمار بخوانیم
با عدم قطعیت چه کنیم
مفاهیم کلیدی
جامعه در مقابل نمونه
نمونه گیری تصادفی
آمار توصیفی و استنباطی
فرآیند تصمیم گیری با استفاده از آمار
خلاصه


"