دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق 65 صفحه

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد. مشخصات فایل تعداد صفحات65حجم116/1019 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق که در آن به مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق 65 صفحه|42083981|dehkadejan|فصل دوم پایان نامه سازگاری زنان طلاق,مبانی نظری سازگاری زنان طلاق,پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق,پیشینه داخلی سازگاری زنان طلاق,پیشینه خارجی سازگاری زنان طلاق,پیشینه پژوهش سازگاری زنان طلاق,پیشینه نظری سازگاری زنان طلاق,چارچوب نظری سازگاری زنان طلاق
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق 65 صفحه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات65حجم116/1019 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زنان طلاق که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.تعریف نظری متغیر سازگاری:

منظور از سازگاري انطباق متوالي با تغييرات و ايجاد ارتباط ميان خود و محيط است به نحوي كه حداكثر خويشتن سازي را همراه با رفاه اجتماعي ضمن رعايت قايق خارجي امكان پذير مي سازد. به اين ترتيب سازگاري يعني شناخت اين حقيقت كه فرد بايد هدف هاي خود را با توجه به چارچوب هاي اجتماعي- فرهنگي تعقيب كند(راجرز ، ۱۹۵۶).

تعریف عملیاتی سازگاری:

در این پژوهش سازگاری زنان نمره ای است که آنان از مقیاس پرسشنامه سازگاری بل بدست می آورند وسازگاری کودکان نمره ای است که کودک از مقیاس افسردگی، اضطراب و فشار روانی(DASS) لایبوند و لایبوند و مقیاس پرخاشگری باس و پری بدست می آورد.

سازگاری با طلاق به عنوان رها بودن از علائم و نشانه های بیماری جسمی و روانی، تسلط داشتن بر نقش ها و مسئولیت های روزمره زندگی اعم از شغلی، خانوادگی و دیگر فرصت ها و همچنین توسعه استقلال خود از همسر سابق تعریف شده است(کیتسون و راسچک ،1981). فقدان کنترل کاهش اعتماد به نفس و خود ارزشمندی پایین فقدان هایی هستند که ممکن است فرد پس از دریافت آسیب بین فردی طی وقایع تنش زایی مانند طلاق آن ها را تجربه کند. همچنین عزت نفس پایین به عنوان شاخص ناسازگاری به طور مکرر بررسی شده است(دریمن ،1997). ابراهیمی (1391) نیز با بررسی رابطه ناسازگاری روانی زنان با طلاق عاطفی دریافت طلاق عاطفی قادر به پیش بینی مثبت افسردگی، اضطراب و فشار روانی زنان می باشد به عبارتی با افزایش نمرات زنان در مقیاس طلاق عاطفی ناسازگاری روانی آنان نیز افزایش می یابد.


فهرست مطالب

تعریف نظری سازگاریتعریف عملیاتی سازگاری زنان طلاقفصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری زنان طلاق

مبانی نظری سازه سازگاری
2-2-1- تعريف سازگاري
2-2-2- نظريات سازگاري
2-2-3- خصوصيات افراد سازگار
2-2-4- ابعاد سازگاري
2-2-5- شاخصهاي سازگاري
2-2-6- افسردگي
2-2-7- اضطراب
2-2-8- پرخاشگري


يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"