دریافت فایل تحقیق کامل در مورد مصالح ساختمانی و انواع آنها 80 صفحه

هدف از این تحقیق تشریح مصالح ساختمانی و انواع انها و بررسی کاربرد این مصالح می باشد. مشخصات فایل تعداد صفحات80حجم86/996 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هدف از این تحقیق تشریح مصالح ساختمانی و انواع انها و بررسی کاربرد این مصالح در قالب فایل تحقیق کامل در مورد مصالح ساختمانی و انواع آنها 80 صفحه|42083726|dehkadejan|تحقیق مصالح ساختمانی جدید,تحقیق مصالح ساختمانی نوین,مقاله مصالح ساختمانی,تحقیق درباره مصالح ساختمانی,موضوع تحقیق مصالح ساختمانی,تحقیق درباره مصالح ساختمانی جدید,تحقیق در مورد مصالح ساختمانی,مقاله مصالح جدید ساختمانی,تحقیق در مورد مصالح فلزی ساختمانی,مقاله مصالح نوین ساختمانی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق کامل در مورد مصالح ساختمانی و انواع آنها 80 صفحه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق تشریح مصالح ساختمانی و انواع انها و بررسی کاربرد این مصالح می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات80حجم86/996 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق تشریح مصالح ساختمانی و انواع انها و بررسی کاربرد این مصالح در قالب فایل ورد و با 80 صفحه می باشد.

مقدمه
به موازات پیشرفت صنعت و فن آوری مصالح ساختمانی هر روز متنوع تر می شود و کمتر ممکن است در یک سال چندین نوع مصالح جدید ساختمانی به بازار عرضه نگردد . این مصالح ممکن در اسکلت اصلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد یا به عنوان مواد تکمیلی و تزیینی به کار رود . بعضی از مصالح ساختمانی را می توان مصالح نتی نامید که سالهاست مورد استفاده قرار می
گیرند تنها ، فن آوری جدید طرز به کاربردن و محافظت و افزایش مقاومت آنها را مورد مطالعه قرار می دهد تا اگر نقصانی در به کاربردن این مصالح وجود داشته باشد مرتفع سازد و با پیشرفت فن آوری ، هر روزه مصالحی تهیه و به صورتهای مختلف در ساختمانها مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع مواد و مصالح ساختمانی
مصالح ساختمانی گاهی به همان صورتی که در طبیعت یافت می شوند فقط با شکل دادن مورد استفاده قرار می گیرند و گاهی ، از ترکیب آنها با یکدیگر مصالح جدیدی به دست می آید مثل سیمان که از ترکیب سنگ آهک و خاک رس به کمک حرارت حاصل می شود یا گچ و آهک که از پختن سنگ گچ و سنگ آهک بدست می آید. اخیراً مواد و مصالحی از ترکیبات شیمیایی و به روشهای صنعتی به دست آمده است مثل P.V.C ، پلی یورتان ، که به مرور جای مصالح طبیعی را خواهند گرفت چنانکه در بعضی موارد در قطعات پیش ساخته گچی و یا بتونی از الیاف مصنوعی نیز استفاده می گردد.

کانیها
چون کانیها واحدهای سازنده سنگها هستند ، باید قبل از سنگها مورد بررسی قرار گیرند به طور کلی می توان گفت کانی یا مینرال جسم جامد طبیعی همگن و متبلوری است که دارای منشأ غیر آلی است و دارای ترکیب شیمیایی مشخص و ساختمان اتمی منظمی می باشد. بلورهای مصنوعی که در صنعت جواهر سازی تهیه می شود و کربنات کلسیمی که بوسیله بدن جانوران دریایی ترشح می گردد جزء کانیها نیستند.

سختی
مقاومت هر کانی در مقابل خراشیدن یا ساییده شدن را سختی آن گویند و اگر جسمی جسم دیگر را خراش دهد از آن سخت تر است.
الماس سخت ترین و گرافیت نرم ترین کانیهاست و این امر به پیوند ملکولی آنها مربوط است.

سنگها
سنگها اجسام طبیعی سخت شده ای هستند که از یک یا چند کانی بوجود آمده اند . انواع سنگها عبارتند از : سنگهای آذرین ـ سنگهای رسوبی ـ سنگهای دگرگون شده و سنگهای آذر آواری

سنگهای ساختمانی
سنگی است که از معدن بدست می آید باید برای مصرف در ساختمان آماده شود و معمولاً به دو صورت کار شده و خورد شده ( شن و ماسه ) آماده می شوند . سنگهای کار شده را به شکل ی
ک تیشه ای ، دو تیشه ای تخت ، تراش ،ساییده ، لاشه و کلنگی در قسمتهای مختلف ساختمان از قبیل پی ، دیوار ، نمای کرسی چینی
( از اره ) نمای دیوار ، پله ، فرش کفها ، و نمای و نمای داخلی و خارجی ساختمان مصرف می کنند سنگهای خرد شده را بسته به ریزی و درشتی دانه هایشان نامگذاری میکنند . دانه های با قطر ریزتر از ۹/ میلیمتر را گرد سنگ ، دانه های با قطر بین ۹/ تا ۲ میلیمتر را ماسه ، دانه های با قطر بین ۲ تا ۲۵ میلیمتر را نرمه سنگ و دانه های با قطر بین ۲۵ تا ۶۰ میلیمتر را خرده سنگ می گویند ، دانه های درشت تر از ۶۰ میلیمتر را پاره سنگ ، لاشه سنگ و تخته سنگ می نامند .


سنگهای نما : این سنگها را در کارخانه به شکل لوح ( سنگ پلاک ) به ضخامت بین ۶ تا ۳۰ میلیمتر می برند و روی آن را می سایند تا صیقلی شود .
سنگهای نمایی که در ایران مصرف می شوند بیشتر آهکی هستند زیرا درجه سختی سنگ آهک ۳ و بریدن آن آسان است مانند سنگ تراورتن که سنگی آهکی است .
سنگ آرگونیت و تراورتن هر دو از ته نشین شدن مواد آهکی آب چشمه های پیرامون آتشفشانها حاصل شده اند . سنگ گرانیت به رنگهای مختلف ، سنگی است آذرین و بسیار مقاوم در برابر عوامل فرسایش که اخیراً در نماهای خارجی و داخلی ساختمان فرش کف و پله از آن استفاده می گردد .


چسبندگی سنگها به ملات : براساس آزمایشهای انجام شده میزان چسبندگی سنگها با ملات سیمان خالص به شرح زیر است :
۱ـ سنگهای آهکی سست دارای چسبندگی خوبی نیستند .
۲ـ سنگهای آهکی سخت و نیمه سخت دارای چسبندگی بسیار خوبی هستند .
۳ـ سنگهای آهی فشرده چسبندگی متوسطی دارند .
۴ـ گرانیتها نیز کمی چسبندگی دارند .
۵ـ کوارتزیت و شیشه ها چسبندگی بسیار ضعیفی دارند .
.

.

.


"