دریافت فایل چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تعهد شغلی مدیران آموزشی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد شغلی مدیران آموزشی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم. مشخصات فایل تعداد صفحات41حجم106/986 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل چارچوب نظری و پیشینهچارچوب نظری و پیشینه پژوهش تعهد شغلی مدیران آموزشی|42082754|dehkadejan|فصل دوم پایان نامه تعهد شغلی مدیران آموزشی,مبانی نظری تعهد شغلی مدیران آموزشی,پیشینه تحقیق تعهد شغلی مدیران آموزشی,پیشینه پژوهش تعهد شغلی مدیران آموزشی,پیشینه نظری تعهد شغلی مدیران آموزشی,ادبیات نظری تعهد شغلی مدیران آموزشی,چارچوب نظری تعهد شغلی مدیران آموزشی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تعهد شغلی مدیران آموزشی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد شغلی مدیران آموزشی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات41حجم106/986 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تعهد شغلی عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

مدیران و معلمان به عنوان نیروهای انسانی از مهم ترین عوامل سازمان آموزش و پرورش محسوب می شوند . این عوامل چرخ های سازمان را به تحرک وا می دارند تا سازمان به بقایش ادامه دهد و از زوالش جلوگیری شود .سازمان آموزش و پرورش برای اجرای دقیق برنامه های توسعه ای و پیشرفت ، نیاز به مدیران متعهد و مسئولیت پذیر دارد تا علاوه بر ماندگار بودن در سازمان و جلوگیری از هزینه های مجدد ، کار مفید بیشتری در قبال مشاغل و وظایف محوله انجام دهند.

سازمان آموزش و پرورش زمانی می تواند حرف تازه ای برای گفتن داشته باشد که منابع انسانی آن نسبت به حرفه ، سازمان و ارزش های کاری ، تعهد شغلی مدیران و عوامل مؤثر بر آن آگاهی یافته باشد . واینکه از چه راه هایی می توان مدیران را به شغل و سازمان متبوع خود متعهد نمود و احساس تعلق ،وفاداری و مسئولیت را در آنان برانگیخت؟


مدیران آموزشی باید بادارا بودن احساس تعهد قوی در کار و با در نظر گرفتن شرایط و تهدیدات محیطی ، فرصت های به دست آمده را غنیمت شمرده ، نقاط ضعف سازمان را بشناسند و آن ها را به حداقل برسانند، به تقویت نقاط قوت بپردازند ، همواره مشارکت در فرایند تصمیم گیری را تشویق کنند ، نظارت را کاهش دهند و با مد نظر قرار دادن و حفظ توازن بین ملاحظات مدیریتی و ملاحظات اخلاقی ، به گونه ای عمل کنند که کارکنان و فراگیرندگان با احساس تعلق و تعهد ، خود کنترل گردند .این کار ، به طور اجتناب ناپذیری ، در گرو تعهد شغلی آنان است تا با استفاده از اطلاعات و قدرت ناشی از موقعیت سلسله مراتب قانونی ، به آرمان ها ، اهداف ، ارزش های مجمع آموزشی و شخصیت فراگیرندگان احساس تعهد کنند و به طور اثر بخش و کارا به اداره ی مؤسسه آموزشی بپردازند.(واحدی،1381)


فهرست مطالب
تعریف نظری تعهد شغلی
تعریف عملیاتی تعهد شغلی
فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تعهد شغلی

تعهد شغلی 16
ضرورت و اهمیت تعهد در کار 18
انواع تعهدات مدیریت 19
تعهد شغلی مدیران آموزشی 20
انگیزش چیست؟ 22
نظریه نیازهای سه گانه مک کللند 23
شرکت افراد در فعالیت ها و تعهد کاری 24

پیشینه تحقیق
تحقیقات خارجی
تحقیقات داخلی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"