دریافت فایل تحقیق Intel، AMD و پردازنده های 64 بیتی

*Intel، AMD و پردازنده های 64 بیتی* Bit چیست ؟ كلمه بیت مخفف عبارت binary digit است. اعداد دودویی یا باینری یعنی همان روشی است كه یك كامپیوتر داده ها را با آن ذخیره كرده یا در قالب آن انتقال می دهد. یك بیت می تواند مقداری بین صفر یا یك را به خود بگیرتحقیق Intel، AMD و پردازنده های 64 بیتی|40062183|dehkadejan|Intel، AMD و پردازنده های 64 بیتی,پردازنده های 64 بیتی,بیت پیست,intel,amd,bit,binary digit,انواع پردازنده,دانلود,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق Intel، AMD و پردازنده های 64 بیتی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

*Intel، AMD و پردازنده های 64 بیتی*

Bit چیست ؟

كلمه بیت مخفف عبارت binary digit است. اعداد دودویی یا باینری یعنی همان روشی است كه یك كامپیوتر داده ها را با آن ذخیره كرده یا در قالب آن انتقال می دهد. یك بیت می تواند مقداری بین صفر یا یك را به خود بگیرد. اگر تعدادی از بیت را پشت سرهم ردیف كنیم ، به یك كد باینری می رسیم مثل 1001011000101 كه می تواند بیانگر یك دستورالعمل ریاضی مثل جمع یا تفریق،‌یك محل خاص از حافظه جهت آدرس دهی، و یا یك داده مشخص مثلا عدد 12.456 باشد. یك پردازنده 32 بیتی، مثل پنتیوم قادر است بااستفاده از این رشته صفر و یك، تا عدد 2 به توان 32 را كد گذاری كند یا در اصطلاح، آن را به مبنای باینری ببرد. طبیعی است كه این میزان برای یك پردازنده 64 بیتی به 2 به توان 64 می رسد و این بدان معنی است كه یك پردازنده 64 بیتی، می تواند سقف بسیار بالاتری از اعداد را در واحد زمان پشتیبانی كند. بنابراین اگر یك پردازنده 32 بیتی بخواهد عددی بیشتر از2 به توان 32 را پردازش كند یا انتقال دهد، باید در دو سیكل زمانی این كار را انجام دهد كه وقت بیشتری را نسبت به یك پردازنده 64بیتی صرف می كند. بدین ترتیب یك پردازنده 64 بیتی، صرف نظر از آن كه چند سیكل زمانی در ثانیه بیشتر از یك پردازنده 32 بیتی دارد، در هر كدام از این سیكل های زمانی نیز قادر است دو برابر یك پردازنده 32 بیتی عمل پردازش را انجام دهد.

حافظه ، مسئله مهم تر

اما عامل دیگری كه تحت تأثیر دامنه بیتی كه پردازنده قرار می گیرد، میزان حافظه ای است كه سیستم پشتیبانی می كند یا مورد دسترسی قرار می دهد. در پردازنده های 32 بیتی كه با سیستم عامل های همگون 32 بیتی كار می كنند، تنها چهار گیگا بایت از فضای حافظه RAM قابل دسترسی است كه حتی این مقدار هم توسط سیستم عامل های 32 بیتی ، اغلب به دو گیگا بایت كاهش می یابد. زیرا دو گیگا بایت دیگر از آن باید به برنامه های كاربردی جهت اجرا تخصیص داده شود. پردازنده پنتیوم 4 محصول اینتل و آتلون XP از AMD، از جمله همین پردازنده هایی هستند كه علیرغم فركانس بالا جهت اجرای تعداد بیشتری دستورالعمل در واحد زمان ، به دلیل عدم امكان دسترسی به مقادیر زیادتری از حافظه، گاه سرورهای محیط های Enterprise را با مشكل مواجه می كنند. در حالی كه این مشكل ، در پردازنده های 64 بیتی البته به شرط اجرای برنامه های 64 بیتی تحت سیستم عامل های 64 بیتی با پشتیبانی از چند ترابایت فضای حافظه، برطرف شده است .
اینتل و AMD