دریافت فایل بررسی عناصر و اصول در طراحی داخلی همراه با تصاویر 41 صفحه فایل ورد word

فرمت فایل: word تعداد صفحات: 41 خلق محیطی زیبا و کاربردی، کاری سخت و پیچیده نخواهد بود اگر با عناصر اولیه و اصول کلی طراحی آشنا باشیم. شناسایی و رعایت این عناصر و اصول، به ما دیدی درست و کاربردی می دهد که بر اساس آن می توان دست به انتخاب زد. عناصر طربررسی عناصر و اصول در طراحی داخلی همراه با تصاویر 41 صفحه فایل ورد word|30018986|dehkadejan|بررسی عناصر و اصول در طراحی داخلی همراه با تصاویر 41 صفحه فایل ورد word
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی عناصر و اصول در طراحی داخلی همراه با تصاویر 41 صفحه فایل ورد word آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 41خلق محیطی زیبا و کاربردی، کاری سخت و پیچیده نخواهد بود اگر با عناصر اولیه و اصول کلی طراحی آشنا باشیم. شناسایی و رعایت این عناصر و اصول، به ما دیدی درست و کاربردی می دهد که بر اساس آن می توان دست به انتخاب زد. عناصر طراحی، در حقیقت ابزار اولیه ی طراحی هستند و عبارتند از: خط، شکل، فضا، فرم، بافت و رنگ. نحوه ی ترکیب این عناصر و قرارگیری آنها در محیط را اصول طراحی مشخص می کنند. تعادل، ریتم و تاکید، از جمله ی مهمترین این اصول هستند. در این مقاله سعی شده با مراجعه به مقالات موجود در این زمینه و سایت های معتبر، به بعضی از مهمترین و کلیدی ترین آنها پرداخته شود؛ با تاکید بر اینکه ممکن است عناصر و اصول دیگری هم وجود داشته باشند که در این مقاله ذکر نشده باشند.

خط (Line):از حرکت نقطه به خط می رسیم. هر خط دارای جهت، طول و ضخامت است. با استفاده از خطوط، شکل ها و فرم ها تشکیل می شوند. مهمترین و کاربردی ترین خطوط در معماری داخلی خطوط افقی و عمودی هستند.

خطوط افقی (Horizontal):خطوطی قوی و دارای هارمونی و ارتباط با زمین، آرامبخش، پذیرا و متین. استفاده از خطوط افقی در سطخ وسیع باعث می شود که فضا عریض ترو درازتر به نظر برسد. این حمام مثال خوبی از کاربرد خطوط افقی است. خطوط افقی بکار رفته در کاشی دیوارها، کابینت و روشویی فضا را طویل تر نشان می دهد.

خطوط عمودی(Vertical) :این نوع خطوط چشم، ذهن و روح را به بالا سوق می دهند. جهت بالادر مفهوم خاص خود می تواند به معنی فراسوی یا بالاسوی باشد. به همین خاطر است که در کلیساها و مساجد قدیمی بیشتر از خطوط عمودی استفاده می شود. فضاها با استفاده از این خطوط ، بلندتر و با عظمت تر به نظر می رسند و احساس ثبات و امنیت را در بیننده بر می انگیزانند. بهترین خطوط برای استفاده در سالن های غذاخوری و نشمین های رسمی و همینطور ورودی ها هستند. این آشپزخانه، کاربرد خطوط عمودی را به ما نشان می دهد. بخش جالب توجه این طراحی سقف است، که توسط نور طبیعی که بصورت مخفی به درون تابیده می شود، حالت معلق پیدا کرده است. خطوط عمودی در کاشی های کف، پنچره ها و کابینت ها دیده می شوند.

شکل(Shape) :به سطحی که توسط خطوط احاطه شده باشد، شکل می گویند. شکل ها در حقیقت سطوحی دو بعدی هستند. مهمترین گروه آن اشکال هندسی مانند مربع، مستطیل، دایره، مثلث و ... هستند. کاربرد اشکال در معماری داخلی باعث ایجاد جذابیت و سبک می شود. مثال های آن در معماری عبارتند از انواع سازه های معماری (داخلی و خارجی)، کوسن ها، تابلوهای نقاشی و ... .